30
Nisan 2015

"Teksan Ailesi" 60. yılında da birarada

Sektöründe pek çok yeniliğin öncüsü ve Türkiye’nin ilk yerli su sayacı üreticisi olan Teksan A.Ş.; gelenekselleşen ve bu yıl onbirincisini düzenlediği bayi buluşmasını ve 60. yılının coşkusunu bir arada yaşadı.
Bundan tam 60 yıl önce Türk sanayisinde ve sayaç sektöründe bir ilke öncülük ederek seri üretime başlayan Teksan, bu coşkusunu Türkiye’nin dört bir yanından gelen 180 bayisi ile beraber bayi buluşmasında paylaştı. Geleneksel hale gelen ‘Teksan Bayi Buluşması’ bu yıl 23-27 Nisan tarihleri arasında Antalya-Belek Papillon Ayscha Hotel’de gerçekleşti. Geçen senelerde olduğu gibi bu sene de bayiler bu büyük buluşmaya eşleri ve çocukları ile beraber katıldı. Büyük bir aile havasında geçen bu buluşmada bayiler, hem yeni çalışma dönemi için moral depoladı, hem de yeni ürün projeleri hakkında bilgi sahibi oldu. Antalya’da 4 gün süren bayi toplantısında, 3 gün boyunca bayilerle özel oturumlar gerçekleştirildi. Özel oturumlarda bizzat bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Şahin ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Fatih Şahin; bayilerin bölgelerinde yürüttükleri çalışmaları dinlediler ve durum değerlendirmesi yaptılar. Yine 4 gün boyunca kurulan ürün standında mekanik sayaçlardan, yeni nesil elektronik ve ultrasonik sayaç çeşitlerine ve toplu okuma sistemlerine kadar pek çok ürünü toplu halde inceleme olanağı bulan bayiler; ürünler hakkında çok daha ayrıntılı bilgi sahibi oldular.

28
Mart 2015

Teksan, Interbuild Expo 2015’te yerini aldı

Piyasaya yeni sürdüğü ürünleri ile ihracatta hızlı bir çıkış ivmesi yakalayan Teksan A.Ş., Ukrayna’nın Kiev şehrinde 25-28 Mart tarihleri arasında düzenlenen Interbuild Expo 2015 Fuarı'nda geniş ürün yelpazesiyle görücüye çıktı. Sektöründe ilklerin ve yeniliklerin adresi olan, özellikle son dönemde başarılı ar-ge çalışmalarıyla dikkat çeken ve sektöründe önemli bir noktada bulunan Teksan A.Ş., yüksek tempoda ilerleyen ihracat çalışmaları kapsamında, bu kez Interbuild Expo 2015’te yer aldı. Yapı fuarları konusunda bölgesinde önemli fuarlardan olan, her sene aralıksız düzenlenen, bu sene 800 firmanın katıldığı ve yaklaşık 29.000 kişinin ziyaret ettiği Interbuild Expo Fuarı'nda, Teksan geniş ürün gamını sergiledi. Ön ödemeli sayaçlarından ısı sayaçlarına, sistem çözümlerinden klasik soğuk-sıcak tip sayaçlarına kadar pek çok ürünün tanıtıldığı Teksan standı fuar süresince yoğun ilgi gördü. Fuarın firmaları adına hareketli geçtiğini belirten Teksan yetkilileri, yeni ürünleriyle beraber yurtdışı piyasalarında daha aktif olmak için fuarların kendileri adına önemli olduğunu belirttiler. Özellikle yeniledikleri Isı Sayacı’nın, bu fuarda çok ilgi gördüğünü belirten Teksan yetkilileri, yurtdışı tanıtım çalışmalarının aralıksız olarak devam edeceğini belirttiler.

27
Nisan 2015

Teksan, Wasser Berlin 2015 Fuarı’nda da boy gösterdi.

Su yönetim ve ölçüm sistemlerinde Türkiye'de pek çok ilke öncülük eden Teksan A.Ş., yeni ürünlerinin de katıldığı geniş ürün yelpazesiyle bölgesindeki büyük organizasyonlardan olan Wasser Berlin 2015 Fuarı’nda boy gösterdi. İki senede bir düzenlenen, dünyanın dört bir yanından 603 firmanın katılımcı olarak yer aldığı ve 31.000 ziyaretçinin geldiği bu büyük organizasyonda Teksan; tek huzmeliden çok huzmeli sayaçlara, ön ödemeli sayaç modellerinden toplu okuma sistem çözümlerine kadar pek çok ürün ve hizmetini, standını ziyaret eden sektör profesyonellerine tanıttı. Su ve atıksu teknolojileri fuar ve kongresi Wasser Berlin Fuarı’nda, ziyaretçilerine geniş ürün gamını tanıtan Teksan, yeni dönemde piyasaya çıkardığı, %100 yerli üretim olan M-Bus Converter, GPRS Modem, Elektronik Su Sayacı ve Ultrasonik Isı Sayacı’nı, sektör profesyonellerine tanıttı. Teksan, fuar boyunca standında pek çok ziyaretçi ağırladı, yoğun görüşmeler gerçekleştirdi. Fuarda gördükleri ilgiden memnun kaldıklarını söyleyen Teksan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Fatih Şahin; “Bölgedeki en büyük fuarda yer aldık. Standımıza yoğun ziyaretçi akını oldu. Bu sayede pek çok sektör profesyoneli ile bağ kurma şansını yakaladık. Ürünlerimize ziyaretçilerimizin gösterdiği ilgiden oldukça memnun kaldık. Özellikle son dönemde piyasaya sunduğumuz ürünlerimize ilgi yüksekti. Teksan olarak; yurtdışında bilinen ve önemli bir sayaç tedarikçisi olma hedefiyle yola çıktık. Bu hedef doğrultusunda, yolumuzda devam edeceğiz.” dedi.

14
Mart 2015

Teksan, ISH 2015 Fuarı'nda

1950'li yıllardan bu yana Türkiye'de ölçüm cihazları sektöründe önemli bir yere sahip olan Teksan A.Ş., 10-14 Mart tarihleri arasında Frankfurt'ta düzenlenen ISH 2015 Fuarı'nda yerini aldı. Teksan; dünyanın en büyük yapı hizmetleri, enerji, klima teknolojileri ve yenilenebilir enerjiler fuarı olan ISH 2015’te ürünlerini ve sistem çözümlerini yurtdışındaki sektör temsilcileriyle buluşturdu. İki yılda bir düzenlenen ve dünyanın konusundaki en büyük fuarı olan ISH 2015 Fuarı’nda, bu yıl 2.400 firma katıldı. Ziyaretçi akınına uğrayan ve çok yoğun geçen fuarda Teksan, geniş ürün yelpazesinde yer alan tek huzmeli sayaçları, çok huzmeli sayaçları, uzaktan okumalı sayaçları ve toplu okuma sistemleri hakkında ziyaretçilerine ayrıntılı bilgi verdi. ISH 2015 Fuarı’nda, ürün gamına yeni eklediği kendi üretimi olan M-Bus Converter, GPRS Modem, Elektronik Su Sayacı ve Ultrasonik Isı Sayacı ile katılımcılardan tam not alan Teksan, geçen dönem piyasaya sunduğu Isı Sayacı’nın da yenilenmiş versiyonunu ilk defa sektör profesyonellerine tanıttı. Verimli bir fuar dönemi geçirdiklerini, gördükleri ilgiden oldukça memnun kaldıklarını belirten Teksan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Fatih Şahin; “Özellikle kendi üretimimiz olan ürünlerimiz konusunda, Avrupa ekseninde, uluslararası bir oyuncu olmak istiyoruz” dedi. Şahin, ISH 2015’te pek çok yabancı sektör temsilcisi ile bir araya gelindiğini ve ileriki dönemlerde artan üretim hacmi ile beraber yurtdışında önemli ticari anlaşmalara imza atmak istediklerini belirtti.

7
Eylül 2014

Teksan, Aqua Therm 2014'te yerini aldı

Son yıllarda ihracat çalışmalarına hız veren Teksan A.Ş., bu kez Kazakistan'daki Almatı şehrinde, 5-7 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Aqua Therm 2014 Fuarı'nda geniş ürün yelpazesiyle görücüye çıktı. Yurtiçi piyasada özellikle son dönemde başarılı ar-ge çalışmalarıyla dikkat çeken ve sektöründe önemli bir noktada bulunan Teksan, yüksek tempoda ilerleyen ihracat çalışmaları kapsamında, bu kez Aqua Therm 2014 Fuarı'nda yeraldı. Isıtma, havalandırma, iklimlendirme, su temini ve çevre teknolojileri alanında bölgesindeki önemli fuarlardan olan, 22 ülkeden 200 firmanın katıldığı ve bu sene 7. kez düzenlenen Aqua Therm 2014 Fuarı'nda, Teksan geniş ürün gamını sergiledi. Ön ödemeli sayaçlarından ısı sayaçlarına, sistem çözümlerinden klasik soğuk-sıcak tip sayaçlarına kadar pek çok ürünün tanıtıldığı Teksan standı fuar süresince yoğun ilgi gördü. Fuarın ilk günü T.C. Ekonomi Bakanlığı Almatı Başkonsolosluğu Ticaret Ateşesi Sayın Osman Elgün'ün ziyaret ettiği Teksan standında fuar boyunca pek çok sektör profesyoneliyle de yoğun toplantılar gerçekleştirildi. Fuarın firmaları adına hareketli geçtiğini belirten Teksan Yönetim Kurulu Üyesi ve İhracat Müdürü Kemal Altun; “Son dönemde daha fazla yurtdışı fuarlarına katılmaktayız. Yurtiçi piyasası kadar, yurtdışı piyasalarında da aktif bir oyuncu olmak bizim için önemli. Bu fuarda yine üretici olmanın avantajını yaşadık. Kendi üretimimiz olan Isı Sayacı'mız ile ilgili pek çok önemli görüşme gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde de yurtdışı pazarı için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

10
Mayıs 2014

ISK-SODEX 2014 Fuarı'ndaydık

Yeni ürünlerimizi de kattığımız ürün gamımızla, ISK-SODEX 2014 Fuarı'nda boy gösterdik. Bu yıl 11. kez yapılan, alanında dünyada üçüncü, Türkiye'de tek olan ve 07-10 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlenen ISK-SODEX Fuarı'na katıldık. Isıtma, soğutma, klima, havalandırma, yalıtım, pompa, vana, tesisat, su arıtma ve güneş enerisi sistemleri fuarı, ISK-SODEX'te sektör temsilcileri ile buluşarak, ürün yelpazemizi, yeni çıkan ürünlerimizi ve sistem teknolojilerimizi tanıttık. Bünyemizde ürettiğimiz ısı sayacımıza fuar katılımcılarının ilgisi yüksek oldu. Ar-ge çalışmalarında sona yaklaştığımız, yaz döneminde piyasaya sunacağımız ultrasonik kalorimetrelerden M-BUS ve RF modellerinin de tanıtımını yaptık.

9
Mayıs 2014

IFAT Fuarı'na katıldık

05-09 Mayıs tarihleri arasında Münih'te düzenlenen IFAT 2014 Fuarı'nda yerimizi aldık. 170 ülkeden 135.000 ziyaretçinin akınına uğrayan, dünyanın en büyük çevre teknolojileri ve atık yönetim fuarı, IFAT 2014'te, ürünlerimizi ve sistem çözümlerimizi yurtdışındaki sektör temsilcileriyle buluşturduk. Ürün yelpazemizde yer alan tek huzmeli, çok huzmeli ve uzaktan okumalı sayaçlarımız hakkında standımıza gelen ziyaretçilerimize ayrıntılı bilgi verdik. Standımızda kendi üretimimiz olan ısı sayacımız ile yurtdışındaki katılımcıların dikkatini çektik. Fuar ile ilgili görüşlerini belirten Yönetim Kurulu Üyemiz Kemal Altun, IFAT 2014'te pek çok yabancı sektör temsilcisi ile biraraya gelindiğini ve ileriki dönemlerde de bu tip fuarlara katılımların devam edeceğini belirtti.

27
Nisan 2014

Teksan ailesi olarak biraradaydık

Gelenekselleşen ve bu yıl onuncusunu düzenlediğimiz bayi toplantısıyla hem moral depoladık, hem de gelecek planlarımızı paylaştık. Türkiye'nin dört bir yanından gelen 150 bayimiz ile Antalya Sueno Hotel'de buluştuk. 23-27 Nisan tarihleri arasında yapılan toplantıya bayilerimiz eşleri ve çocukları ile beraber katıldı. Büyük bir aile havasında geçen toplantıda bayilerimizle, yeni dönem projelerimiz hakkında çalışmalar yaparken aynı zamanda moral depolama imkanı da bulmuş olduk. Antalya'da 4 gün süren bayi toplantımızın 3 gününde değerlendirme oturumları yaptık. 2013 yılını değerlendirdiğimiz ve gelecek hedeflerimizi paylaştığımız toplantımız, kurumumuz adına oldukça verimli geçti. Yüksek moral ve motivasyon hedeflediğimiz toplantıda, küçük yarışmalar, çocuklara özel aktiviteler, tavla turnuvası gibi sosyal etkinliklerle de farklı bölgelerden gelen bayilerimizin ve ailelerinin birbirleriyle daha çok kaynaşmasını amaçladık. Gala gecesinde konuşma yapan Yönetim Kurulu Üyemiz Ali Fatih Şahin: “Gelenekselleşen bayiler toplantımıza hepiniz hoşgeldiniz. Seneye sizleri tekrar aramızda görmek isteriz. Hep beraber firmamız için canla başla çalıştık. Bundan sonra da bu yolda hep beraber emin adımlarla yürüyeceğiz.” dedi. 'Hopdedik Ayhan' lakabıyla tanınan Ayhan Güngör sunuculuğunda gala gecesinde eğlenceli dakikalar yaşayan bayilerimiz ve aileleri, sanatçı Altar'ın şarkılarıyla gece boyunca eğlendi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın da kutlandığı galada, hep beraber pasta kesip aile fotoğrafı çektirdik.

Kurumsal

TEKSAN markası olarak, 1955 yılından bu yana su sayacı sektöründe hizmet vermekteyiz. Sektöründe pek çok ilke imza atan kurumumuz aynı zamanda Türkiye'nin ilk yerli su sayacı üreticisidir.

İletişim

Adres
Çatalmeşe Mahallesi Reşadiye Caddesi 185. Sokak No:6 34794
+90 0216 484 40 40
E-Mail
info@teksan.com.tr

Twitter

E-Bülten

Güncel haberlerimizi takip etmek için lütfen mail adresinizi yazınız.

Copyright 2014 TEKSAN - Teknolojik Ölçüm Sistemleri